Administrativní budova

Administrativní objekt má charakter proskleného pavilonu, přesahující samotnou funci kanceláří do výstavního prostoru. Tato část stavby funguje zároveň jako prezentační prostor pro materiál Barrisol. který je zde využit pro formování vnitřního i vnějšího vzhledu budovy.

Objekt levituje na jedenácti, zdánlivě neuspořádaných sloupech a jednom masivním pilíři, prostřednictvím kterého je technologicky propojen s přízemním traktem. Provozně jsou pak obě hmoty propojeny ještě krčkem schodiště, zavěšeného pod kancelářemi. Tento princip umocňuje dojem lehkosti, odtržení od okolního terénu a významové nadřazenosti budovám okolním.

Interiér je koncipován jako klasický „Open space“ jehož stěžejním prvkem je výrazná barrisolová struktura obepínající po obvodu celý prostor a vytvářející zajímavou hmotu s průhledy do exterieru.

Barrisolová instalace se obrací jednak do exteriéru, kde je použit transparentní barrisol v kombinaci s LED systémem osvětlením RGB měnícím barevnost. Automaticky řízené změny osvětlení se uplatní zejména v noci, kdy showroom bude fungovat též jako poutač. Vnitřní část barrisolové instalace pak bude v bílé barvě a lesku, aby prosvícení nenarušovalo provoz v kanceláři.