Pilotní show room firmy

Prostor je pilotní showroom firmy Scott USA.

Zadání zahrnovalo dva prostory: První, symbolicky nazván „Software“ prezentuje produkty „drobnějšího“ charakteru (oblečení, dresy, doplňky). Druhý sektor byl nazván „Hardware“ a obsahuje produkty pro firmu známější, jako jsou jízdní kola a jejich doplňky, lyže, snowboardy, brýle atd.

Koncept prezentovaného interiéru je založen na nově vloženém prostoru, umístěném do historického prostředí s chaotickými klenbami protínajícími se na styku dvou domů. Základní idea byla respektovat charakter prostoru a reinterpretovat výrazné křivky kleneb, ale v posunutém estetickém významu.

Tvar prostoru a jeho dynamika je definován materiálem Barrisol (bílý, matný ,lesklý a tansparentní), vypnutým do AL profilů, tvořících atypickou konstrukci. Toto důsledné použití Barrisolu řeší prakticky celý prostor. Podlaha je tvořena duralovým plechem a kobercem s jasně viditelnou průběžnou strukturou. Stávající zbylé stěny jsou jen povrchově a barevně upraveny.

Interier je doplněn subtilním nerezovým policovým systémem a nerezovým pultem s vitrinou. Okna jsou využita jako světelné boxy, nesoucí vizuální informaci (obměňovanou v pravidelných časových intervalech)