kanceláře a show room

Úkolem řešení nového showroomu firmy Scott bylo vytvořit vizuálně silné prostředí se snadnou orientací pro zákazníky ale i s určitým pracovním klidem pro zaměstnance. Prostor je koncipován jako dvě částečně oddělené části – samotný předváděcí prostor a kanceláře zaměstnanců s potřebným zázemím.

Hmota šikmých bílých stěn vnáší do poměrně jednoduchého prostoru s pravidelným rastrem oken a kazetového podhledu dynamiku,korespondující s filosofií firmy. Kapsy v šikmých stěnách jsou v interiéru kanceláří využity jako úložný prostor s vestavnými skříněmi. Kontrastem k hmotným bílým stěnám jsou vložené skleněné příčky z tónovaného skla, výsledek působí vzdušně a křehce.

Důležitým prostředkem celkového výrazu je barevné řešení. V hlavním předváděcím prostoru převažuje barva světlá – bílé stěny a světle šedá podlaha. To vše je doplněno několika výraznými zářezy modrých skleněných stěn, kterými prosvítá světle zelený koberec v kancelářích. Do showroomu vstupují zákazníci přímo z ulice. Interiéru dominuje prodejní pult a sloup v charakteru bílých krystalů, korespondující tvarově s nakloněnými stěnami. Část prostoru je možné příležitostně využít i pro projekci, nebo přednášku s cca 20 místy k sezení – plátno a projektor jsou zabudovány v podhledu.

Kanceláře, které se nacházejí uvnitř dispozice jsou pro dosažení dostatečného denního osvětlení odděleny od ostatních čirými skleněnými příčkami. Zázemí obsahuje kuchyňku, server, úklidovou místnost a šatnu.