rekonstrukce a interier

Rekonstrukce bytu na sídlišti Barrandov je řešena bez zásahů do vnitřních nosných konstrukcí. Cílem bylo uklidnit původní komplikované návaznosti překladů a přizpůsobit dispozičně byt současným nárokům na bydlení.

Odstraněním části původních příček vznikl nově definovaný “open space” kde vedle sebe koexistují kuchyň a obývací pokoj s přímým vstupem na balkon, který přivádí denní světlo jak do prostoru kuchyně, tak i obývacího pokoje.

Jídelnu a vstupní koridor odděluje atypická multifunkční stěna s úložnými prostory, knihovnou a vestavěnými skleněnými posuvnými dveřmi. Koridor (chodba) spojující jednotlivé místnosti je scelen atypickým dřevěným obkladem a opticky rozšiřuje prostor vložením zrcadlové stěny.Podobným způsobem je řešen i vztah koridoru a koupelny, které odděluje opět atypická vestavěná skříň s ůložnými prostory jak ze strany koridoru, tak i koupelny.

Na podlaze v prostorách kuchyně a koridoru je použit přírodní kámen Jura Gelb, který přechází v obývacím pokoji do dubové masivní podlahy, která je použita ve všech pokojích včetně ložnice. Kvalitu interieru významě podporuje promyšlený system osvětlení.