novostavba výzkumného ústavu

Spolupráce studia pha se týkala především exterieru-fasády celého objektu včetně únikových schodišt, interieru vstupní haly a navazujícího centrálního schodiště. Fasáda je maximálně zjednodušena - průběžná okna lemují celou budovu. Je obložena keramickými deskami v přírodní „organické“ cihlové barvě, doplněna celoprosklenou fasádou v přízemí přiléhající k provozům kanceláří a centrální víceúčelové haly. Částečné zneprůhlednění skel je řešeno grafickým potiskem, využívajícím abstraktní podobu sekvence DNA.

Venkovní únikové točité schodiště, je rovněž navrženo jako tvarový symbol genetické dědičnosti – dvojité šroubovice .Konstrukce je ocelová, žározinkovaná se schodišťovými stupni z ocelových pororoštů . Zábradlí je tvořeno sítí ocelových protisměrně vinutých trubek. Vstupní hala zahrnuje i další navazující prostory - víceúčelové místnosti s barem, občerstvením a venkovní terasou, kanceláře ředitelství a konferenční sál. Prostor je členěn několika výraznými prvky rovněž s náznakem symbolického významu – každý odpovídající jedné funkci. Centrální schodiště tvoří hlavní vertikální i horizontální komunikační uzel v celé nové budově.

Ve snaze prosvětlit celý prostor horními světlíky je schodiště navrženo jako velmi odlehčená konstrukce, doplněná skleněnými podestami a zábradlím. Schodnice jsou z ocelových plechů, doplněné stupnicemi z nerezového pororoštu. Hlavní podesta u výtahů je skleněná, potištěná protiskluzným grafickým rastrem. Zábradlí tvoří průběžné svislé nerezové struny v rytmu schodišťových stupňů, doplněné o nerezové madla a části tvořené skly.