výstavní expozice

Studio pha dokončilo projekty dvou výstavních expozic pro EUROLUCE 2013 - LASVIT LANDSCAPE v pavilonu 13 a pro FUORI SALONE - LASVIT CONSTELLATION. Zároveň byl dokončen projekt nového Showroomu LASVIT v Miláně, který byl při této příležitosti otevřen.

Architektonický koncept v nárožní poloze o ploše 200m2, otevřený do dvou stran. Opět jsme se snažili najít vhodný materiál a formu pro vystavení nových produktů firmy Lasvit. Inspirací jsou artefakty a tvarosloví vycházející jak z horské přírody - ostrých zlomů skal ze kterých jako krápníky či ledopády visí skleněné plastiky, tak ze samotné geometrie lomů skla. Stylizace – Struktura z transparentních PVC hadiček, která tvoří svítidlům pozadí, je částečně generována za pomoci parametrického designu a vytváří nečekané efekty. Konstrukce je tvarově této formě podřízena.
Zásadní je vlastní dispozice stánku, která pracuje s rozdělením do tří částí. První část je čistě prezentační s nainstalovanými produkty vytvářející poutavou synergii společně se Strukturou. Za tímto pozadím je část pro obchodníky a intimnější prostor pro jednání se třemi jednacími stoly, uzavřený rovněž podhledem. Život a dění veletrhu je zde ale skrz strukturu cítit, aniž se míchá s prezentací svítidel. V posledním plánu je zcela uzavřené zázemí.