Pilotní show room firmy


Prostor je pilotní show room firmy Scott USA.

Zadání zahrnovalo dva prostory : První, symbolicky nazván „Software“ prezentuje produkty „drobnějšího“ charakteru (oblečení,dresy,doplňky) a druhý sektor byl nazván „Hardware“ - obsahuje produkty pro firmu známější, jako jsou jízdní kola a jejich doplňky,lyže,snowboardy,brýle atd.

Koncept prezentovaného interieru je založen na novém vloženém prostoru, umístěném do historického prostředí s chaotickými klenbami protínajícími se na styku dvou domů.Základní idea byla respektovat charakter prostoru a výrazné křivky kleneb, ale v posunutém estetickém významu.

Tvar prostoru a jeho dynamika je definován materiálem Barrisol ( bílý,matný ,lesklý a tansparentní ),vypnutým do AL profilů, tvořících atypickou konstrukci.Toto důsledné použití Barrisolu řeší v podstatě celý prostor.Podlaha je tvořena duralovým plechem a kobercem s jasně viditelnou průběžnou strukturou. Stávající zbylé stěny jsou jen povrchově a barevně upraveny.

Interier je doplněn subtilním nerezovým policovým systémem a nerezovým pultem s vitrinou. Okna jsou využita jako světelné boxy, nesoucí vizuální informaci (obměňovanou v pravidelných časových intervalech).